1 липня – день офіційних торгів
На Україні вже діють офіційні земельні аукціони. Притому, що в Україні діє мораторій на будь-які дії в сфері сільськогосподарських ділянок, торги земельними угіддями – сенсація для всіх власників ділянками землі, в тому числі юридичних і фізичних власників. Зараз для фізичних осіб діють обмеження щодо реалізації своїх приватних земель — кожна людина як фізична особа може здійснювати реалізацію своїх земельних ресурсів з обмеженням в 100 гектар на одну людину.
Вже 31 березня був прийнятий Закон державної Радою України щодо скасування мораторію земельних угідь. Закон стверджує оборот сільськогосподарських угідь. Тепер власники земельних ділянок можуть розпоряджатися своїми приватними угіддями і паями відповідно до закону. Діями з земельними ділянками власників є продаж, здача в оренду і заставу земельних ділянок в банк. Вже на сайті Держгеокадастру є анонси та афіші щодо подальшого розвитку системи аукціонів і офіційного відкриття торгів.
Особливості торгів в Україні
Україна в результаті проведення офіційних торгів земельних ділянок зможе протистояти корупційним діям, легалізувати різні аграрні спекуляції і знизити тіньову економіку країни. Зараз тіньова політика України тримається в позиції від 60 до 90 мільярдів гривень. Українська влада намагається піти по шляху інших держав, які вже реалізували офіційні торги сільськогосподарських угідь і змогли знизити показники тіньової політики в своїй країні.
Також всі торги матимуть законне і офіційне підстава, проходити вони будуть на майданчику Прозорро.Продажі. Офіційна майданчик дозволить здійснювати земельні аукціони чесно і публічно. Кожен учасник торгів зможе бачити інформацію інших учасників, а також за кожним дію буде стежити, і контролювати кожну угоду спеціальні органи нагляду та контролю.
Під час вступу в силу Закону №522, дії з сільськогосподарськими угіддями матимуть ряд обмежень по їх реалізації. Так, наприклад, юридична особа зможе здійснювати дії зі своїми паями або приватними землями тільки в обмеженні не більше 10 000 гектар землі на кожного учасника організації. А для фізичної особи ці обмеження будуть обмежуватися 100 гектарами землі або паїв на кожного власника. На УУБ є більше корисної інформації про ринок землі https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-torgy-kogda-startuyut-y-kak-budut-prohodyt/.