Яка роль держави в організації земельного ринку та торгів угіддями
Кількість землі, що приходиться на одного українця (о.90 га) вдвічі більше, як на одного мешканця країн Європи (0.44 га). Відповідно Україна має усі шанси, як в продовольчому, так і стратегічному плані, задля того, аби максимізувати власну вигоду з наявних земельних ресурсів.
Національний уряд розуміє, що при ведені розумної та зваженої аграрно-економічної політики можна пришвидшити процес інтеграції у світове товариство та збільшити власний вплив на глобальному продовольчому ринку. Саме з метою покращення діючої в країні моделі ринкового обігу землі було прийнято закон № 2178-10. Ознайомитись детальніше з новинами сфери закупівель можна на сайті https://megasale.com.ua/rol-derzhavy-v-organizatsiyi-rynku-zemli-v-ukrayini/.
Внесок держави у переорганізацію ринку землі
Земельні відношення — це багаторівневе, комплексне поняття, яке охоплює широке коло питань різної спрямованості: від соціально-економічних до політико-правових. Тож ринок землі виступає одним з ключових інструментів, яким держава користується при формуванні власної стратегії розвитку підприємницьких та громадянських структур.
Ініціювавши земельну реформу, влада бере на себе відповідальність за забезпечення справедливого розподілу земель на основі принципів загальнодоступності, прозорості та гласності. Зважаючи на досвід формування та функціонування аграрного ринку в інших країнах європейського континенту та США, а також при долучені представників громадськості/приватного бізнесу, було вирішено, що оптимальним варіантом організації товарообороту землі є прозорий аукціон. На сьогоднішній момент ПроЗорро.Продажі вважається важливим національним досягненням та ефективним механізмом в боротьбі з корупцією, іншими потенційно загрозливими для економіки держави факторами.
Алгоритм функціонування земельного ринку — яке місце відводиться державі?
Незалежна торговельна система є центральним елементом інфраструктурного забезпечення процедури продажу-купівлі аграрних угідь. Влада подбала про те, аби механізм електродного аукціону був досяжним для усіх охочих і обов’язково проводився в режимі онлайн. Подібні заходи спрямовані на боротьбу зі спекулятивним землеволодінням, як на місцевому рівні, так і на загальнонаціональному.
Усім зареєстрованим користувачам акредитованої платформи ПроЗорро.Продажі надається доступ до бази даних з актуальними пропозиціями. Краще познайомитись з принципом роботи даної системи можна на сайті.