Біржа – майданчик, де формується ціна на вітчизняний газ

Біржа – майданчик, де формується ціна на вітчизняний газ

  • by web-guru |
  • Comments off

Будь-який виробник зацікавлений в максимально високій ціні на газ, а споживач, навпаки – хоче отримати максимально низьку ціну. При цьому ні той, ні інший зі зрозумілих причин не прагнуть її розкривати. Біржа – це майданчик, де зустрічаються та збалансовуються інтереси продавців, покупців та формується справедлива ціна на основі попиту та пропозиції. В Україні природний газ та інші енергоресурси реалізуються через біржу. Це дозволяє усім бажаючим брати участь у торгах, купувати та продавати газ на вигідних умовах. Дізнатись біржові котирування на блакитне паливо можна за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.

Біржа – ринок чистої конкуренції

Товарно-сировинна біржа – постійно діючий оптовий ринок чистої конкуренції, на якому за певними правилами укладаються угоди купівлі-продажу на якісно однорідні та легко взаємозамінні товари. Товарно-сировинна біржа забезпечує механізм формування організованого товарного ринку, що забезпечує зрозумілі та прозорі принципи формування ринкових цін на основні сировинні товари. Це місце зустрічі пропозицій прямих постачальників й споживачів товарів.

Компанії, у яких є необхідність закупівлі природного газу, роблять це через біржу. Це дозволяє купувати на енергоресурси на вигідних умовах у різних постачальників.

У купівлі природного газу через біржу є багато плюсів:

  1. безпечні угоди;
  2. купівля по прямій ціні постачальника;
  3. широкий вибір пропозицій;
  4. чесна конкуренція;
  5. вільне ціноутворення;
  6. єдині та зрозумілі умови торгівлі;
  7. прозорість та безпечність угод.

Ринок природного газу в Україні

Відкритий ринок природного газу в Україні запустився нещодавно та на даний момент знаходиться на етапі свого становлення. Це поки не ринок, а тільки розминка, проміжний етап на шляху створення нормальних ринкових відносин.

Щоб біржова торгівля стала ефективним інструментом розвитку вітчизняного ринку енергоресурсів, необхідно працювати над їх вдосконаленням. Учасники торгів повинні розуміти, які обсяги виставляються на біржу, пропозиція газу повинна формуватися відповідно до принципів регулярності та рівномірності. Потрібен також розвиток конкуренції між постачальниками. Продавці повинні розуміти, що покупцям газу гарантований рівний доступ до біржової інфраструктури.

About Post Author

web-guru