Прогнозована вартість на земельному ринку в Україні

Прогнозована вартість на земельному ринку в Україні

  • by web-guru |
  • Comments off

Згідно точки зору Анатолія Мирошниченка, першого заступника голови Держгеокадастра, вартість ділянок на земельному ринку в перспективі буде дорівнює 27 500 грн. га. Ця ціна обумовлена ​​по-перше з чинним на поточний момент показником нормативної грошової оцінки (НГО).

Щодо регіону вона в межах від 20 до 30 тис. грн. га. Паралельно законодавчим актом України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» результати НВО сприймаються виключно як найменша вартість на земельному ринку. І в процесі торгів вона може підвищиться в значній мірі. Навіть при найбільш приблизними підрахунками в перспективі пай розміром в 4 га буде купуватися по 160-220 тис. грн.

Також важливим фактором стає й саме розташування ділянки. Виходить якщо його не вийде приєднати до того наділу, який планує засівати потенційний покупець, ціна ділянки значно знижується.

Чи буде підвищення вартості?

В цілому чекати істотних стрибків у ціноутворенні на земельному ринку до 2024 року немає перспектив. В цей час в ринок сільськогосподарських наділів увіллються серйозні гравці – найбільші агрокомпанії. Вони в змозі запропонувати власникам ділянок істотно більшу вартість. До всього іншого, згідно соцопитування, серед землевласників тільки 10% готові вже зараз продати власні активи.

Більшою мірою вплинути на вартість ділянки на земельному ринку здатне держава – якщо наддасть фермерам України довгоочікувану підтримку в частині прийнятного кредитування і гнучких умов податків стягнень. Більше інформації за посиланням https://uub.in.ua/post/RinokzemlyogospetsifkakupitisgdlyankunaProzoroProdazh

Загальнодоступне ціноутворення на земельному ринку забезпечує система електронних торгів Прозорро.Продажі. Як би там не було для Українського сільського господарства вирішення питань відкритого формування вартості на земельному ринку і її реалізації за відкритими і зрозумілим умовам є найбільш пріоритетними. Корупційні схеми та продаж власного майна за вартістю, навіть не наближеною до ринкової – дуже чутливі теми для пересічних землевласників, як раз таки такі страхи зіграли ключову роль у неприйнятті громадськістю черговий віхи земельної реформи.Тепер ви можете скористатися прозорим продажом земельної ділянки.

About Post Author

web-guru