Україна максимально збільшила свої можливості по імпорту газу з Європи

Україна максимально збільшила свої можливості по імпорту газу з Європи

  • by web-guru |
  • Comments off

На сьогоднішній день зниження цін на газ в Європі напередодні сезонного зростання стимулює українських трейдерів нарощувати імпорт.

Українські трейдери в повній мірі використовують можливості газотранспортної системи (ГТС) для імпорту газу з Європи. Такі дані оприлюднило РЄ «Українська енергетична біржа» (UEEX). Докладніше з цією інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.

«Технічні можливості імпорту минулого тижня (5-9 серпня-ред.) Було зайнято 99%, а це значить, що Україна досягла максимально можливого рівня щоденного імпорту природного газу», — відзначають аналітики біржі в своєму щотижневому огляді. Докладніше з даної інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua.

Уряд шукає на Заході як технології, так і інвестиції в свої атомні станції

Значна частка поставок первинної енергії і ресурсів в Україні припадає на уран і значні запаси природного газу вугілля. Решта-нафта і газ, в основному імпортуються з Росії, але все частіше з ЄС *. У 1991 році через розпад Радянського Союзу економіка країни впала, і її споживання електроенергії різко скоротилося з 296 ТВтч в 1990 році до 170 ТВтч у 2000 році, причому все це скорочення було пов’язане з вугільними і газовими заводами.

У грудні 2005 року Україна і ЄС підписали угоду про співпрацю в області енергетики, яке тісніше пов’язує країну із Західною Європою як в області ядерної енергетики, так і в області електропостачання. Сьогодні Україна розробляє родовища сланцевого газу і сподівається експортувати його в Західну Європу до 2020 року через створену трубопровідну інфраструктуру, що перетинає її територію зі сходу.

У 2011-13 рр. до 92% газу і 40% нафти надходило з Росії. У 2015 році 63% імпортованого газу було з ЄС, а частка Росії в імпорті нафти знизилася до 20%.

В результаті щоденний імпорт залишився на високому рівні-близько 61 млн кубометрів, а внутрішнє виробництво-близько 54 млн кубометрів на добу.

UEEX зазначає, що ціни на європейських хабах знизилися через зниження попиту і відновлення постачань після завершення технічного обслуговування декількох трубопроводів. Однак якщо в перший день котирування становили 128 доларів за тисячу кубометрів, то ціни вересня вже вище на 16%, наступного кварталу — на 59% більше, зимового сезону — на 68% більше поточної ціни.

Українська енергетична біржа є членом Європейської Бізнес-Асоціації (ЄБА), а також Асоціації електронних і біржових майданчиків, з якими UEEX реалізує ряд проектів по створенню біржових ринків

В рамках впровадження нових ринкових моделей УЕБ активно співпрацює з найбільшими вітчизняними виробниками енергоресурсів і електроенергії, ТСО, великими трейдерами, вугледобувними і енергетичними компаніями, державними структурами і провідними світовими біржами.

«Згідно з очікуваннями учасників ринку, котирування природного газу в четвертому кварталі 2019 року перетнуть позначку в 200 доларів за 1000 кубометрів», — зазначає UEEX.

Закачування до підземних сховищ газу (ПСГ) становить в середньому 76 млн кубометрів на добу. А в сховища вже закачано на 23% більше, ніж за аналогічний період 2018 року — 16,46 млрд кубометрів природного газу.

About Post Author

web-guru