Закупи в системі Прозорро – зміни

Закупи в системі Прозорро – зміни

  • by web-guru |
  • Comments off

Електронний майданчик державних і комунальних торгів «Прозорро.Продажі» отримав реальний дохід від зменшення порогу закупів в сумі 2,9 млрд. грн. Рішення призначати мінімальну суму аукціонів від 50 тис. грн принесло державі значний прибуток. 19 вересня Верховна Рада України прийняла другим читанням нову редакцію закону «Про державні закупівлі». 292 парламентарії проголосували «за» нововведення.

Всього в текст закону внесли 76 поправок, відхиллено 47. Закон передбачає обов’язок проведення торгів на майданчиках «Prozorro» при ціні від 50 тис. грн (в даний час 200 тис.). Це повинно вирвати з тіньового сектора економіки більше 250 тис. торгів.

Для боротьби зі зловживаннями скаргами вводиться диференційована плата за кожну з них, яка залежить від суми торгів. Процес скасування для даних скарг не передбачений.

Низькі пропозиції по закупкам, при ціні відрізняється від середньої більш ніж на 40% в меншу сторону будуть блокуватися, так як це призводить до меншого об’єму закупів і зниження їх якості. Передбачена також блокування діяльності постачальників, раніше не виконали умови договорів.

Передбачена відповідальність посадових осіб за порушення законів із закупів (штраф від 34 до 170 тис. грн).

До квітня минулого року покупці могли безпосередньо укладати договори з постачальниками на величину до 200 тис. грн (по закупкам) і 1,5 млн. грн (для робіт). Для організацій-монополістів ця величина становила: 1 млн. грн (за товарами та послугами) і 5 млн. грн (для робіт).

Каталоги пропозицій систематизуються в порядку активності участі продавців на електронних торгах для поліпшення навігації на електронних майданчиках аукціону aeaep.com.ua. Внаслідок поширення конкуренції продавців, державні і комунальні установи отримали дохід приблизно в 3 млрд. грн.

Нагадаємо, що Верховний Державний дорадчий орган назвав введення даних заходів на електронних майданчиках державних і муніципальних торгів аукціонів «Прозорро.Продажі» Другий закупівельної революцією.

Впровадження єдиної систематизованої моделі державних і муніципальних торгів в ідеї електронних майданчиків аукціонів Prozorro є тепер невід’ємною частиною приватизації та оренди великого майна, що дозволяє істотно підтримати економіку держави і спростити сам процес таких торгів.

About Post Author

web-guru